Witamy w nowej odsłonie

Bardzo cieszymy się, że nasza strona może zaistnieć w nowym obliczu. Postaramy się dzielić naszymi szkolnymi, edukacyjnymi i rodzinnymi doświadczeniami, w sposób ciekawy i aktualny.

Kontakt

Ola i Marcin Sawiccy

ul. Jana Pawła II 190

34-335 Krzyżowa


mail
:
ola@szkolamontessori.com.pl

 

Lato 2017

MTB OP, CZYLI DOMINIKAŃSKIE KOLARSTWO GÓRSKIE

DSCF4802.jpgPo raz szósty zapraszamy na rowerowo rodzinną przygodę w Beskidzie Żywieckim. Spotkamy się w Domu Gościnnym Oli i Marcina Sawickich w Krzyżowej. Termin: 9 – 15 lipca. Będziemy jeździli w czterech grupy:

1. Małe dzieci

2. Starsze dzieci

3. Turystyczna

4. Sportowa

Sportowa uprawia prawdziwe kolarstwo górskie; jeździ na kilkugodzinne wycieczki w trudnym górskim terenie (Mizowa, Rysianka itp.) Chętni próbują troszkę elementów profesjonalnego treningu. Warto mieć ze sobą pulsometr.

Turystyczna również jeździ na kilkugodzinne wycieczki z tym że ich trasy będą prowadzić po asfaltach i szutrach (ale płasko nie będzie!). Przy okazji będą mogli pozwiedzać ciekawe miejsca w Polsce i na Słowacji. Starsze dzieci. To „młodzieżowa" wersja grupy turystycznej.

Młodsze dzieci. To najciekawsza grupa :-). Będzie miała zajęcia przy domu i w najbliższej jego okolicy. Będą to głównie zabawy rowerowe i „okołorowerowe". W prowadzeniu zajęć potrzebna będzie pomoc rodziców; chodzi o to, by rodzice na zmianę przez jeden dzień pomagali w opiece nad dziećmi, a w pozostałe mogli jeździć w „dorosłych grupach".

Wieczorami będą różnego rodzaju zajęcia warsztatowe:

1. warsztat fotograficzny

2. zajęcia „zdrowy kręgosłup"

3. DKF (Dominikański Klub Filmowy)

4. warsztat edukacyjny

5. warsztat rowerowy

Oczywiście mamy codziennie Eucharystię.

 

Zgłoszenia, a także wszelkie pytania, uwagi, sugestie proszę przesyłać do niżej podpisanego na adres przem@dominikanie.pl W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, rok urodzenia, adres, Klasztor/Duszpasterstwo, preferowana grupa rowerowa.

Trzymajcie się i kręćcie, żeby rowery i stawy Wam nie zardzewiały!

o. Przemysław Ciesielski OP

MAŁŻEŃSTWO - OGRÓD MODLITWY

15-22 lipca 2017

Kochani! Cieszymy się ogromnie na nasze kolejne, wspólne, rodzinne rekolekcje! W tym roku proponujemy więcej czasu przeznaczyć na modlitwę, zarówno tę osobistą, jak i małżeńską. Będzie czas na adorację, medytację, rozważanie Słowa Bożego.

Rodzinna Pielgrzymka do Umbrii: ŚLADY LUDZI, ŚLADY BOGA

DSCF4095.jpegKochani, zapraszamy Was, Wasze rodziny, Przyjaciół, znajomych, na wspólne wędrowanie śladami naszych przodków, na zanurzanie się w miejscach i czasach, które tak wiele mówią nam o nas dzisiaj.

Zapraszamy do rodzinnej wyprawy zanurzonej w Bogu i na szukanie Jego śladów w naszym życiu. To wspaniały czas, aby zatrzymać się i umocnić relacje w swojej rodzinie, a w codziennej Eucharystii poczuć jedność i wspólnotę wiary. Naszym duchowym przewodnikiem będzie ojciec Przemysław Ciesielski, dominikanin.

O niecodziennych miejscach i postaciach oprowadzi opowie nam Marcin. Odwiedzimy Wiedeń, Asyż, Orvietto, Sienę, Cortonę i Florencję. O wszystko, co niezbędne do codziennego życia w dalekim kraju, zatroszczy się nasza Marysia. Ola postara się objąć nasze rodziny, aby ten czas był rownież radością i dziękczynieniem po I Komunii Św. naszych dzieci, bez względu na to, kiedy miało to miejsce.

A zatem:

WYJEŻDŻAMY:

W sobotę, 23 września 2017, o godzinie 5.00, spod domu Oli i Marcina Sawickich, ul. Jana Pawła II 190 w Krzyżowej.

Jest możliwość zostawienia samochodów na parkingu pod domem.

WRACAMY:

W sobotę, 30 września 2017, około 12.00 do Krzyżowej.

KOSZT:

1350 zł (Koszt obejmuje: zakwaterowanie w umbryjskich willach, w pokojach oraz w salonach w zależności od konfiguracji rodzinnych, przejazd autokarem, ubezpieczenie, wejścia).

WYŻYWIENIE:

W domach są kuchnie z pełnym wyposażeniem. 3 razy podjedziemy do supermarketów, aby uzupełnić zapasy, pierwszy raz w poniedziałek pod wieczór.

Nasze miejsce noclegowe

ZAPISY:

Ola Sawicka ola@szkolamontessori.com.pl